Gaziantep Endüstriyel Simbiyoz Projesi Başlıyor

Gaziantep Endüstriyel Simbiyoz Projesi Başlıyor

Gaziantep Endüstriyel Simbiyoz Projesi Başlıyor

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) tarafından desteklenen ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Gtarafından yürütülen Endüstriyel Simbiyoz Projesi’nin sözleşmesi imzalandı.

 

Endüstriyel Simbiyoz Projesi ile işletmeler arasında madde (atık, yan ürün, vb.) ve enerji değişimi başta olmak üzere olası her türlü kaynağın (hammadde, enerji, su, altyapı, üretim araçları, insan kaynakları, arazi, vb.) ortaklaşa kullanılmasıyla kaynak kullanımının optimize edilmesine yönelik gerekli yönetsel ve ticari işbirliğinin hayata geçirilmesi sağlanacaktır.

 

Proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Dr. Bülent Özkan, projenin işletmelerin kıt kaynakları verimli olarak kullanmasında, üretim sonucu oluşan atıkların ekonomiye yeniden kazandırılmasında, ekonomik değerini kaybetmiş atıkların ise çevreye duyarlı bir şekilde bertaraf edilmesinde yaşanan sorunlara çözüm üreteceğini belirterek,   işletmelerin birlikte çalışmasına katkı sağlayıp işbirliği kültürünün geliştirilmesini de sağlayacağını söyledi.

 

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Genel Sekreteri Kürşat Göncü ise İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, projenin Gaziantep’e hayırlı olması temennisinde bulundu.